Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

Spotkanie z Michałem Kiełbasą – podróżnikiem z zamiłowania

W dn.24.10.2023 w Żychlińskim Domu Kultury, odbyło się spotkanie z Michałem Kiełbasą – podróżnikiem z zamiłowania, zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żychlinie.

Michał zwiedził 58 krajów w 832 dni

Do Trójmiasta przyjechał na studia w 2009 roku. Gdy nie pracuje, poświęca się podróżowaniu. Jak podkreśla, gruby portfel nie jest nam potrzebny do zwiedzania świata.
Pracuje w dziale sprzedaży. W czasie urlopu opuszcza Polskę i oddaje się swojej pasji do podróży.

Michał opowiedział nam jak to się zaczęło :
– Do 24 roku życia nie podróżowałem w ogóle, bardzo dużo czasu poświęcałem studiom prawniczym i pracy jako przedstawiciel handlowy, aby zdobyć środki niezbędne do utrzymania – mówi Michał. – W jednym z ogólnopolskich konkursów sprzedażowych jako nagrodę otrzymałem voucher do biura podróży, który od razu sprzedałem, uznając, że podróże to strata czasu i lepiej poświęcić ten czas na pracę. Po kilku dniach od sprzedaży skontaktował się ze mną kupujący, informując mnie, że voucher jest przypisany do mnie i tylko ja mogę go zrealizować, o czym nie wiedziałem. Oddałem więc pieniądze i przeprosiłem za zaistniałą sytuację, po czym odłożyłem voucher do szuflady. Chwilę przed jego wygaśnięciem przypomniałem sobie o jego istnieniu, przejrzałem ofertę biura podróży i zdecydowałem, że pojadę na wycieczkę autokarową do Włoch. Wtedy zakochałem się w podróżowaniu bez reszty.

Z przyjemnością słuchaliśmy opowieści Michała o jego podróżach, atrakcjach i ciekawych zdarzeniach.
Nasz niesamowity podróżnik zachęcił każdego z nas do zwiedzania naszej planety.


Bardzo dziękujemy 😀

Skip to content