Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

Warsztaty czytelnicze i edukacyjne w Filii Bibliotecznej Nr 1 w Żychlinie

W Filii Bibliotecznej Nr 1 w Żychlinie 31 października gościliśmy grupę „Zuchy” z Przedszkola Nr 2 w Żychlinie. Dzieci wzięły udział w pierwszym z cyklu warsztatów czytelniczych i edukacyjnych, które będziemy realizować w bibliotece. Tematem dzisiejszego spotkania były „Bajkowe postacie ze świata książki”. Na rozgrzewkę zaproponowałyśmy dzieciom króciutką zabawę ruchową do piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Potem przyszedł czas na rozpoznawanie bajkowych postaci i odgadywanie zagadek związanych tematycznie ze znanymi baśniami. Z tymi zadaniami dzieci poradziły sobie doskonale.

Następnie dzieci uważnie wysłuchały wierszyka „Pan kotek był chory” i odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, udowadniając, że słuchały bardzo uważnie. Dzieci dowiedziały się, że jedzenie zbyt wielu niezdrowych rzeczy może zaszkodzić, jak wygląda pijawka i że dawniej wykorzystywano je w medycynie, mogły zobaczyć, jak mierzy się tętno z pomocą pulsoksymetru i każde z nich z pomocą pani Ani wykonało sobie pomiar.

Na zakończenie dzieci zmierzyły się z zadaniami z kuferka Pana Bałagana – pomogły dopasować do obrazków właściwe tytuły i ułożyły z pociętych kawałków obrazki. Bałagan został pokonany, wszystkie elementy odpowiednio uporządkowane, więc z ogromną przyjemnością wręczyłyśmy dzieciom pamiątkowe medale „Pogromców Pana Bałagana”.

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Nauczycielom z Przedszkola Nr 2 w Żychlinie za miłe spotkanie. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się znowu na warsztatach czytelniczych i edukacyjnych w Filii Bibliotecznej Nr 1 w Żychlinie.

Skip to content