Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

Kryształowa Królowa Śniegu

W poniedziałek 4 grudnia w Żychlińskim Domu Kultury mieliśmy przyjemność oglądać spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru PRYM „Kryształowa Królowa Śniegu.” Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy dzieci z klas 1 -3 ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie

Muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus w sprytny sposób wciągną do gry dobra i zła Kaja. Jego siostra Gerda, aby ratować brata będzie musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami, które przygotował dla niej Garbus. Na drodze Gerdy stanie dziwaczna Dżemdżamdżuła oraz tajemnicza Syrena.

Muzyczny spektakl wzbogacony został efektami multimedialnymi, rozbudowaną przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Zaskakujące dialogi wprowadziły naszych małych widzów w świat baśni, a autorskie piosenki porwały do wspólnego śpiewania.

Dyrektor i Pracownicy Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Kownackiej w Żychlinie pragną podziękować za udział wszystkim przybyłym dzieciom, wychowawcą i nauczycielom.

Skip to content