Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

Katarzyna Gacek w Bibliotece

W czwartkowe popołudnie, 22 lutego Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie gościła Katarzynę Gacek, pisarkę i scenarzystkę.

Pani Katarzyna ukończyła psychologię, ale jest przede wszystkim autorką komedii kryminalnych. Wiele książek napisała i wydała wspólnie z Agnieszką Szczepańską. Są to m. in. „Zabójczy spadek uczuć”, „Zielony trabant”, „Dogrywka” oraz „Mag i diabeł”, „Wisielec i księżyc”, „Moc i cesarzowa”. Jest autorką scenariuszy produkcji „Anna Maria Wesołowska”, „Przeznaczenie” oraz „Unia serc”. Współtworzyła scenariusz filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Razem z Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci „Marek i czaszka jaguara”. Sama opublikowała bestsellerową powieść kryminalną „W jak morderstwo” i jej kontynuację – „Zemstę ze skutkiem śmiertelnym” i „Śmierć na Zanzibarze”. Jest autorką również cyklu powieści dla dzieci „Supercepcja”.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Pani Katarzyna opowiadała o tym jak to się stało, że zaczęła pisać powieści, nie zabrakło wielu zabawnych anegdot związanych z jej życiem osobistym i zawodowym. Na przybyłe osoby czekała również niespodzianka, bowiem jedna osoba z publiczności otrzymała książkę autorki. Można było również kupić po spotkaniu inne książki pisarki. Był to również czas na chwilę rozmowy z Katarzyną Gacek oraz otrzymanie autografu.

Bardzo dziękujemy Katarzynie Gacek za świetne spotkanie oraz wszystkim przybyłym osobom za obecność.

Skip to content