Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

Wieczorek muzyczny – kobiety w życiu Chopina

W piątek 08.03.24r. z okazji Dnia Kobiet Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie zaprosiła mieszkańców Żychlina i okolic na wieczorek muzyczny poprowadzony przez Agatę Górską – Kołodziejską.

Spotkaliśmy się z utalentowaną pianistką w Żychlińskim Domu Kultury. Pani Agata jest absolwentką Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W czerwcu 2019 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego sztuki w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jest również laureatką II solowej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym na Litwie, III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wykonawców (Helsingor – Dania) oraz laureatką nagród i wyróżnień dla najlepszego pianisty na: IX Konkursie Wokalnym im. Haliny Słoniowskiej w Dusznikach-Zdroju, V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej we Wrocławiu, XI Międzyuczelnianym Konkursie Wokalnym „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach (2009)

Mieliśmy wielką przyjemność podziwiać grę pani Agaty Górskiej – Kołodziejskiej oraz wysłuchać wykładu dotyczącego kobiet w życiu Chopina. Usłyszeliśmy o matce Chopina – Justynie Krzyżanowskiej, siostrze – Ludwice Jędrzejewiczowej oraz jego miłościach George Sand, Marii Wodzińskiej, Konstancji Gładkowskiej oraz Jane Stirling.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie. Było to niezwykłe spotkanie, które zapewne długo zostanie w naszej pamięci.

Skip to content