Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

„Już przyszła wiosna!” warsztaty czytelniczo-edukacyjne w Filii Bibliotecznej Nr 1 w Żychlinie

26 marca Filię Biblioteczną Nr 1 w Żychlinie odwiedziły maluchy z z Przedszkola Nr 2 w Żychlinie. W warsztatach czytelniczo-edukacyjnych „Już przyszła wiosna!” wzięły udział dwie grupy Dzieci – „Stokrotki” i „Motylki”.

Spotkanie zaczęło się od rozmowy z Dziećmi na temat wiosny – okazało się, że jest ona jedną z ulubionych pór roku dzieci 🙂 Następnie po lekturze wiersza Juliana Tuwima nasi mali goście poznali rolę wiosennych porządków w przyrodzie i w domu oraz znaczenie wiosennych symboli. Dzieci brały udział w zgadywance dźwiękowej. Należało odgadnąć nazwę zwierzątka po wysłuchaniu odgłosu, jaki wydaje. Dzieci rozpoznały większość zaproponowanych zagadek. Była mowa o zbliżających się Świętach Wielkanocnych i kompletowanie zawartości koszyczka ze święconką.

W ramach zadania plastycznego Dzieci kolorowały wielkanocną pisankę, którą potem będą mogły umieścić w koszyczku, który otrzymały jako pamiątkę z dzisiejszego spotkania. Zgodnie z naszą tradycją zaprosiłyśmy Dzieci do wspólnego zdjęcia i obdarowałyśmy małą, słodką niespodzianką 🙂

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Nauczycielom Przedszkola Nr 2 w Żychlinie za przyjęcie naszego zaproszenia i godzinkę wspólnej zabawy. Miło będzie nam gościć Was jeszcze kiedyś na naszych zajęciach!

Dziękujemy i do zobaczenia!

Skip to content