Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

Dzień Ziemi – warsztaty czytelniczo – edukacyjne w Filii Bibliotecznej Nr 1 w Żychlinie

Dzień Ziemi, który świętujemy 22 kwietnia, obchodziliśmy dzień później, razem z przedszkolakami z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie. Razem z wychowawczyniami odwiedziły nas przesympatyczne dzieci z grupy Motylki.

Ponieważ Dzień Ziemi to ważny dzień w kalendarzu wydarzeń, razem z dziećmi porozmawiałyśmy o trosce o środowisko naturalne, o konieczności odpowiedniego segregowania śmieci i o tym, że każdy z nas w malutki choćby sposób może robić coś dla Ziemi. Przygotowałyśmy dla dzieci króciutką inscenizację do wierszyka L. Szołdry „Sznurek Jurka”, a następnie obejrzeliśmy krótki film edukacyjny „Czysto, ładnie i bez śmieci – rady pana Śmietnika dla wszystkich dzieci”, a potem wspólnie z naszymi małymi gośćmi posprzątaliśmy małe wysypisko śmieci, które powstało podczas naszej inscenizacji. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały własnoręcznie odznaki „Przyjaciela Ziemi”, które będą miłą pamiątką naszego spotkania.

Było nam niezmiernie miło, kiedy dzieci zaśpiewały dla nas piosenkę o Ziemi. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że spotkamy się już niebawem na kolejnych warsztatach czytelniczo-edukacyjnych!

Skip to content