Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

„Witajcie w naszej Bajce!” po raz pierwszy

Środa, 29 maja 2024 upłynęła nam pod znakiem bajek – po raz pierwszy w Naszej Bibliotece z okazji Dnia Dziecka odbył się tak duży i kolorowy festyn dla dzieci. Myślą przewodnią naszego „Pikniku z książką” było spotkanie z dziećmi w atmosferze swobodnej zabawy z animacjami, atrakcjami i muzyką. W parku przy Bibliotece rozłożyliśmy kocyki, rozstawiliśmy stoliki i krzesła, udostępniliśmy książki i malowanki. Razem z Pracownikami Żychlińskiego Domu Kultury wcieliliśmy się w bajkowe postacie i bawiliśmy się wraz z dziećmi i animatorami ze Street Dance Studio z Kutna. Specjalnie na tę okoliczność przyjechały do nas atrakcje: dmuchany zamek i zjeżdżalnie z wytwornicą baniek mydlanych oraz prześliczne kuce, na których można było urządzić sobie krótką przejażdżkę. Była to ogromna frajda dla dzieci i dla dorosłych 🙂

Zaproszeni na nasze wydarzenie animatorzy przywieźli ze sobą dwie wspaniałe maskotki – Myszkę Miki i Super Mario, którzy tańczyli i bawili się wraz z dziećmi. Animatorzy swoimi propozycjami zabaw – wielkimi bańkami mydlanymi, skręcanymi balonikami i zabawnymi grami szybko rozbawili i rozkręcili dzieciarnię. Kto zechciał słodkości mógł skorzystać z naszej niespodzianki – czekoladowej fontanny „Owocowe Love” i spróbować smacznych jabłek w czekoladzie lub zjeść watę cukrową, bo bez waty przecież nie może odbyć się żaden festyn.
Niesamowitą atrakcją okazał się pokaz motocykli – piękne, ryczące maszyny i ich właściciele zaprezentowali dzieciakom swoje pojazdy. Można było podziwiać, wsiąść na motor. Dzieci, zwłaszcza chłopcy byli zachwyceni.

To był wspaniały czas beztroskiej zabawy, za który serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom, którzy bawili się razem z nami. Cudownie było powitać w naszej Bajce po raz pierwszy, a mamy nadzieję, że nie ostatni i że będziemy kontynuować tę tradycję w latach przyszłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli z nami „Piknik z Książką”:
animatorom ze Street Dance Studio, opiekunom i ich cudownym kucom, panom obsługującym dmuchane atrakcje, motocyklistom i naszym przyjaciołom z Żychlińskiego Domu Kultury za bajkową oprawę naszego wydarzenia.

Skip to content