Zamknięta
Dzień Mamy tuż tuż…❤️
Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, dlatego nasze biblioteczne przestrzenie wypełniły się dziś wyjątkową, pełną ciepła atmosferą. Gościliśmy klasy I i II podstawowe z Zespołu Szkół Nr1 w Żychlinie na lekcji bibliotecznej, której głównymi bohaterkami były oczywiście… nasze mamy!
Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej rozmowy. Dzieci z ogromnym znalazły pochowane między książkami pytania na temat swoich mam. Zaczęliśmy rozmawiać o ich ulubionych zajęciach, codziennych radościach, niesamowitych talentach i o tym … jakimi byłyby superbohaterami!? Odpowiedzi były niezwykle wzruszające, a czasem bardzo zabawne!
W drugiej części zajęć teorii i opowieści ustąpiły miejsca praktyce. Zadaniem uczestników było stworzenie artystycznej laurki. Kolaże – wydzieranki były proste ale dawały pole do interpretacji i kreatywności. Wyklejanie wymagało skupienia, ale efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania – powstały małe dzieła sztuki, z których każde jest unikalne i niepowtarzalne.
Te zajęcia pokazały, jak wielką siłę ma dziecięca miłość i jak pięknie można ją wyrazić poprzez sztukę i słowa. Własnoręcznie wykonane laurki są już gotowe i z pewnością wywołają uśmiech oraz łzy wzruszenia na twarzach mam.
Dziękujemy dzieciom z ZS Nr1 w Żychlinie u wychowawcą za wspaniałą energię, piękne opowieści i wspólnie spędzony czas.