Witaj na nowej stronie Biblioteki

Miło nam powitać Cię na naszej nowej stronie internetowej

Link do przyszłości

Biblioteka uczestniczy w projekcie „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. W ramach projektu organizowane są spotkania z młodymi profesjonalistami. Są to osoby niewiele starsze od uczestników spotkań (do 35 r. życia), które pracują w szeroko rozumianej branży nowych technologii, mają na koncie pierwsze sukcesy zawodowe i z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy

Uczniowie szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów biorący udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu mają możliwość porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Poznają także zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości oraz biorą udział w quizie, który umożliwia im zorientowanie się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Po spotkaniu mogą również sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe za pomocą narzędzia „Twój Potencjał” opracowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.